2017 Poster Winners

Undergraduate Poster Awardees
Life Sciences Emily Speas Chemistry and Biochemistry
Physical Sciences Jonny Britt Physics
Art and Humanities Meg Turner Art and Design
Social Science and Education Zak Konakis Kinesiology and Health Sciences
Engineering Ligia Frangello Computer Science
Engineering Bethany Jensen Biological Engineering
Graduate Poster Awardees
Life Sciences Daphne Rodriguez Animal, Dairy and Veterinary Sciences
Physical Sciences Heather Jones Chemistry and Biochemistry
Social Science and Education Emma Bullock Teacher Education and Leadership
Engineering Cynthia Hanson Biological Engineering
Engineering Mohammad Shekaramiz Electrical and Computer Engineering

2017 Oral Presentation Winners

Undergraduate Oral Presentation Awardees
Life Sciences Bret Mossman Wildland Resources
Physical Sciences Jordan Lee Physics
Art and Humanities Jessica Griffeth English
Social Science and Education Justin Campbell Psychology
Engineering Trevor Bird Mechanical and Aerospace Engineering
Graduate Oral Presentation Awardees
Life Sciences Jocelyn Cuthbert Animal, Dairy and Veterinary Science
Physical Sciences Nguyen Vo Computer Science
Art and Humanities Cody Patton History
Social Science and Education Camille Wynn Communicative Disorders and Deaf Education
Social Science and Education Amanda Hagman Psychology
Engineering Tyler King Civil and Environmental Engineering

2016 Poster Winners

Undergraduate Poster Awardees
Life Sciences Arthur Wallis Wildland Resources
Physical Sciences Boston Peine Mathematics
Art and Humanities Alison Fabricius-Gardener History
Social Science and Education Justin Campbell Psychology
Engineering Tyler Marlar Biological Engineering
Graduate Poster Awardees
Life Sciences Antra Boca Wildland Resources
Physical Sciences Camden DeBruler Chemistry and Biochemistry
 Arts and Humanities Jennifer Wiseman Landscape Architecture and Environmental Planning
Social Science and Education Osanna Rodgers Sociology, Social Work, and Anthropology
Engineering Tyler King Civil and Environmental Engineering

2016 Oral Presentation Winners

Undergraduate Oral Presentation Awardees
Life Sciences Alissa Aguilar Nutrition, Dietetics and Food Science
Physical Sciences Zach Cooper Nutrition, Dietetics, and Food Science
Art and Humanities Rachel Telfer English
Social Science and Education Aubree Thomas Sociology, Social Work, and Anthroplogy
Engineering Brian McNeil Mechanical and Aerospace Engineering
Graduate Oral Presentation Awardees
Life Sciences Jordan Frank Animal, Dairy and Veterinary Science
Physical Sciences Ivan Popov Chemistry and Biochemistry
Art and Humanities Chloe Hanson English
 Social Science and Education William DeHart Psychology
Engineering Alan Edlund Mechanical and Aerospace Engineering